9 сърни са били отровени в зоопарка в Благоевград. 5 от

...
9 сърни са били отровени в зоопарка в Благоевград. 5 от
Коментари Харесай

Отровиха сърните в зоопарка в Благоевград

9 сърни са били отровени в зоопарка в Благоевград. 5 от тях са умряли, а останалите  четири са в много  тежко положение и са интубирани от ветеринарите. 
Прочетете още
Снощи животните са почнали да паднат по земята и незабавно е извикан екип от ветеринарни лекари.

На мястото са и чиновници на  общинския инспекторат, както и служители на реда. Ветеринари от София също с на мястото, написа 24 часа.

Прокуратурата е образувала и досъдебно произвеждане за съзнателно умъртвяване на животни.

В социалните  мрежи се появи изказване, че сърните са умряли след имунизация, само че след това се оказало, че не е по този начин, тъй като измежду умрелите има и дребни, които не  са имунизирани. 

Община Благоевград се самосезира и стартира инспекция по отношение на откритите мъртви животни.

Община Благоевград прецизира, че имунизация на жителите не е била осъществявана. За страдание обаче това не трансформира обстоятелството, че част от любимците, обитаващи благоевградския зоопарк са мъртви. Надяваме се причинителите на това действие да бъдат открити, като за задачата Община Благоевград ще продължи да работи по случая и да оказва цялостно подпомагане на способените органи. „ Категорично мога да кажа, че на животните не са поставяни ваксини, осъществено е обезпаразитяване на всички жители в зоопарка преди два дни. Оцелелите сърнички са изведени от ограждението, където живеят, мястото е почистено главно, след което те са върнати още веднъж там “, акцентира шефът на зоопарка Крум Попниколов.
Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР